Napsugaras irodalmat ígér Emma Straub első magyarul megjelent könyve
Kortársát gázolja el az iskolabusz a főszereplő Astrid szeme láttára. A trauma hatására elhatározza, ezentúl őszintébb lesz a környezetével és önmagával is.
Kortársát gázolja el az iskolabusz a főszereplő Astrid szeme láttára. A trauma hatására elhatározza, ezentúl őszintébb lesz a környezetével és önmagával is.
Egy szabolcsi faluban élő, transznemű gyereket nevelő családról szól a Tobi színei. A homofób, úgynevezett pedofiltörvény miatt kérdéses, hogy a tanulságos történetet elmesélő dokumentumfilm kikhez juthat el.
Ladányi a tavalyi „szubjektív tudományos önéletrajza” után elmeséli önmaga nem tudományos históriáját, középpontba helyezve gyermek- és ifjúkora terepét, az 1950-ben Budapesthez csatolt s ezzel tönkre is vágott Újpestet.
A most alakult Trend Kiadó a Móra csoport alapjaira építkezve hozna új színt a könyvkiadói palettára.
A Balaton zenekar vezetője, Víg Mihály két nagy példaképét idézi meg különleges környezetben, nem a megszokott módon.
A Magyar Mozgókép Fesztiválon nyolc nagyjátékfilm, három tévéfilm és egy dokumentumfilm bemutatója szerepel a programban. Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban szabadtéri vetítések, koncertek közönségtalálkozók, gasztroprogramok tarkítják az eseményt.
Színházi életünk komor pillanatai és egy legendás Marat-előadás születésének körülményei a pécsi Jelenkor legújabb számában.
Az embereknek szükségük van egy gazemberre - csakúgy, mint a DC-képregényvilág főgonoszának, Jokernek, ugyanez a mottója a klasszikus Disney-rajzfilmek rettegett karakterének, Szörnyellának is, akinek eredettörténetét 200 millió dollárból filmesítette meg a szórakoztatóipari óriás.
A 2019-es velencei filmfesztiválon bemutatott A világ dicsősége realista kaleidoszkóp egy elszegényedő család becsületének széthullásáról.
Ian McEwan műve egyebek közt arra keresi a választ, mi történjen, mielőtt az emberek túl messzire mennének.
Régen kinőtte már a nevében jelzett időkeretet, és ötven helyszínen zajló háromnapos fesztiválként várja a látogatókat az idei, sorrendben ötödik Műtárgyak Éjszakája.
„Ha kard ki kard, akkor az Isten–haza–család-versenyszámokban bárkit beelőzök jobbról” – mondta Esterházy Péter 2014 nyarán. Erre a triptichonra épül az öt éve elhunyt író előtt tisztelgő százoldalas, különleges kiadvány.
Egy krimicsokor, amelyben különleges szerepet játszik a közös helyszín, mégpedig egy olyan helyszín, melyért a valóságban kell megküzdeni.
A magát kulturális utcalapként meghatározó Csillagszálló 16. évfolyama első számát a bűnbakkeresés-bűnbaklét problematikájának szentelte.
A bányászból lett sztárénekes pályája csupa különlegesség - a legutóbbi például az, hogy ő a legidősebb popsztár, aki az angol slágerlista élére került.
A csillagoknak tervezett, de az áruházak népének is hozzáférhetővé tette Roy Halston a kollekcióját, így hiába volt korszakalkotó tehetség, hamar elfelejtették. Az amerikai divattervezőről Ewan McGregor főszereplésével a Netflix készített minisorozatot.
Bemutatása idején nemcsak a kritikusok többsége, hanem a mozirajongók is elégedetlenek voltak Jankovics Marcell ma már mesterműnek tekintett Fehérlófia című rajzfilmével.
Vilonya Bianka adatgazdag tanulmányban követi végig az Operaház 1944 októberétől 1946 szeptemberéig tartó időszakát.
A szakmai lektor, Falus András immunológusprofesszor méltatása sokat elmond az angol szerző, Mark Honigsbaum Világjárványok száz esztendeje című magyarul most megjelent könyvéről.
A Magyar Nemzeti Galériában Magyarországon először látható átfogó tárlat a XIX. századi lázadó mozgalom művészetéről.